O.Rębacz: grzechem jest sama pochwała in vitro


dyrektor Krajowego Ośrodka Duszpasterstwa Rodzin i członek Rady ds. Rodziny KEP o. Andrzej Rębacz powiedział, że grzechem jest nie przeciwnie stosowanie in vitro, ale sama akceptacja tej metody; osoba taka nie może przystępować do komunii św. W rozmowie z PAP wyjaśnił stanowsko Rady ws. in vitro.

Rzeczpospolita Polska umacnia się przeciwko Rosji?;rozmowy na szczytach


Perspektywy dwustronnej współpracy wojskowej były tematem spotkania w Brukseli szefa Sztabu Generalnego Franciszka Gągora i jego rosyjskiego odpowiednika gen. Nikołaja Makarowa - poinformował ambasador SGWP płk bal sylwestrowy Michalski.

"W rządzie PiS nie było żadnej afery hazardowej"


Były wiceminister finansów w rządzie PiS Marian Banaś podczas przesłuchania poprzednio sejmową komisją śledczą powiedział, że w rządzie PiS nie było żadnej afery hazardowej. - Jest to dla mnie ubliżające, że w tej sprawie muszę składać zeznania - oświadczył.

Rozpoczął się test gimnazjalny


Około 450 tys. uczniów III klas z około 7 tys. gimnazjów w całym kraju przystąpiło do egzaminu, który ma sprawdzić ich wiedzę humanistyczną. W środę uczniowie będą pisać test z wiedzy matematyczno-przyrodniczej, a w czwartek - egzamin z języka obcego.

Ciało polskiego kierowcy znalezione we Włoszech


Nagie ciało polskiego kierowcy ciężarówki znaleziono w nocy z niedzieli na poniedziałek na przedmieściach Piacenzy w północnych Włoszech - podała włoska agencja Ansa. Ciało leżało w pobliżu ciężarówki.

<<<  -  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  -  >>>