68. rocznica mordu Żydów tykocińskich


Złożeniem wieńców i zapaleniem zniczy uczczono we wtorek w Lesie Łopuchowskim koło Tykocina (Podlaskie) 68. rocznicę zagłady około 2,5 tysiąca Żydów tykocińskich, których hitlerowcy zamordowali 25 i 26 sierpnia 1941 roku.

"Jego wielkość polega na tym, że nic mu się nie udało"


"Polska - diariusz Bałtycki": Lech Wałęsa zapowiada, że na prezydenta UE kandydować nie będzie. Ale nie wyklucza startu w wyborach w Polsce.

napis "Nigdy więcej wojny" pozostanie na Westerplatte


ogromny napis "Nigdy więcej wojny" - jeden z w największym stopniu charakterystycznych elementów, jakie znalazły się na terenie Westerplatte w czasach PRL-u, wbrew wcześniejszym planom, nie zostanie usunięty.

wywiad z Małgorzatą Kalicińską


We wtorek, 20 października o godz. 19. w Traffic Club w Warszawie, rozpocznie się wywiad z Małgorzatą Kalicińską, autorką m.in. bestsellera "Dom nad rozlewiskiem". spotkanie wyjątkowe, gdyż będzie połączone z uroczystą premierą prasową najnowszej książki tej autorki "Fikołki na trzepaku".

Badają film ze Smoleńska


- Godzina katastrofy pod Smoleńskiem wciąż nie jest znana. Wiadomo, że z paliwem ogół było w porządku, a w całej sprawie przesłuchano już 60 świadków - to główne informacje jakie Wojskowa Prokuratura Okręgowa w Warszawie podała w sprawie śledztwa, które prowadzi już od 10. kwietnia. Podkreślono, że jego istotnym elementem jest laicki film, na którym ma być dudnić strzały, nakręcony tuż po katastrofie i opublikowany w internecie. Jego egzamin sprawia choć śledczym sporo trudności.

<<<  -  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  -  >>>