Rzeczpospolita Polska prezydencja pikieta miliony


110 mln euro - czyli ok. 430 mln zł - przeznaczy Polska na prowadzenie swej prezydencji w Unii Europejskiej - wylicza pismo "Parkiet". Polskie kierownictwo w UE przypada na drugą połowę 2011 r.

14-latek zaplanował zabójstwo taksówkarza


- To był wyśmienity chłopiec, ale gdzieś się wymknął dorosłym spod kontroli - tak o 14-latku, jaki razem z 19-letnim kolegą zaplanował zabójstwo taksówkarza z Ostrowa Wielkopolskiego, mówi jego była nauczycielka. Do incydentu doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek. dwaj chłopcy zaatakowali taksówkarza i ukradli jego auto. Póżniej próbowali staranować policyjny radiowóz.

mgła paraliżuje gdańskie lotnisko


Gęsta mgła stale paraliżuje aerodrom w Gdańsku. Pasażerowie koczują w halach odlotów, a synoptycy prognozują, że nad morzem para przypuszczalnie się nie oddać chociażby dobę. Do normy wróciła już za to przypadek na Poznańskiej Ławicy.

"Historyczny kompromis" między PiS i SLD? "Największy wróg PiS to PO"


- To bardzo ciekawa wypowiedź – powiedziała Grażyna Gęsicka, komentując wcześniejsze słowa Aleksandra Kwaśniewskiego na materia PiS w radiu TOK FM. – Należy natomiast pamiętać, że SLD to wybitnie odległa formacja, w stosunku do której nie mamy zbyt ciepłych uczuć – dodała posłanka PiS.

Są daty przesłuchań "Mira" i "Zbycha"


Prezydium komisji hazardowej wyznaczyło terminy przesłuchań najważniejszych świadków. 19 stycznia z posłami spotkają się poprzedni szef CBA Mariusz Kamiński i asystent zespół ds. służb specjalnych Jacek Cichocki. Zbigniew Chlebowski stanie przed komisją dwa dni później, a 22 stycznia przesłuchani zostaną Mirosław Drzewiecki i Tomasz Lipiec.

<<<  -  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  -  >>>