"Kaczyński chce drugiej komisji, bo przeczytał badania"


- Jarosław Kaczyński wypowiedział się, że należy mianować drugą komisję śledczą ws. "afery stoczniowej". Widać, że przeczytał badania, że zasoby siły roboczej w wyższym stopniu się przejęli sprawą stoczniową niż aferą hazardową. Jest bardziej ważna społecznie - powiedział w "Radiu Zet" jeden z najbliższych współpracowników Donalda Tuska Rafał Grupiński.

Premier nie wytłumaczy się w Sejmie z Białorusi


Stawienie się premiera nim sejmową komisją nie poprawi sytuacji Polaków na Białorusi - stwierdził ambasador rządu Paweł Graś, w odpowiedzi na apel polityków PiS-u, którzy chcieli, by Donald Tusk w Sejmie tłumaczył się z represji poniżej ZPB. wcześniej i szef Sejmowej Komisji Spraw Zagranicznych przejrzyście dał do zrozumienia, że wezwanie szefa rządu do parlamentu nie wchodzi w grę.

"Rosjanie wiedzą o prezydencie w Katyniu"


Donald Tusk zapewnia, że strona rosyjska wie o planowanym przyjeździe Lecha Kaczyńskiego do Katynia. Odniósł się w ten wyjście do informacji Moskwy, która twierdziła, że nie otrzymała od Polaków oficjalnej informacji o uczestnictwie prezydenta w obchodach 70 rocznicy mordu polskich oficerów.

Byli dopisek PiS w kole "Polska XXI"


Byli politycy Prawa i Sprawiedliwości, teraz przypis niezrzeszeni: Ludwik Dorn, Jacek Tomczak a Jan Filip Libicki, wstąpią do koła poselskiego "Polska XXI" - poinformował naczelny koła Michał Góras.

Skazańcy w bransoletkach


Szansę odbywania kary w swoich domach będzie dysponować wkrótce powyżej 11 tys. skazanych, zapowiada w "Dzienniku Polskim" gen. Paweł Nasiłowski, makler Ministerstwa Sprawiedliwości ds. wdrażania systemu dozoru elektronicznego (SDE).

<<<  -  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  -  >>>