kara i "zawiasy" za głosowanie na cztery ręce?


Kar roku więzienia w zawieszeniu na dwa lata i po pięć tysięcy złotych grzywny żądają prokuratorzy dla dwóch byłych posłów SLD Jana Chaładaja i Stanisława Jarmolińskiego. Obaj siedem lat temu w Sejmie głosowali za nieobecnych kolegów. Oskarżeni przyznają się do winy, ale ich adwokaci proszą o warunkowe umorzenie procesu.

Kaczyński górujący za oceanem, Komorowski bierze Wyspy


Jarosław Kaczyński miażdżąco wygrał wybory wśród chicagowskiej Polonii. Czterech na pięciu polonusów postawiło krzyżyk tylko w sąsiedztwie nazwisku kandydata PiS. Z kolei Bronisław Komorowski odniósł zwycięstwo w Moskwie i Berlinie - wynika z oficjalnych danych.

"Odradzałbym płeć nadobna Marcie czynne zaangażowanie w kampanię"


- Jeżeli mówimy o osobistym wsparciu Marty Kaczyńskiej, to na pewno wesprze swojego stryja. Jeśli chodzi o kampanię, to nie mamy tego rodzaju planów, a ja osobiście bym tego typu zaangażowanie czynne, polityczne odradzał - mówił w "Kropce nad i" w TVN24 Adam Bielan.

Kalisz: Tusk "bezrefleksyjnie" ws. Afganistanu


- To bezrefleksyjne godzenie się na to, co wymyślają stratedzy amerykańscy - tak posłaniec Sojuszu Lewicy Demokratycznej Ryszard Kalisz komentował decyzję o wysłaniu dodatkowych polskich żołnierzy do Afganistanu. We wtorek prezes rady ministrów Donald Tusk poinformował, że do Afganistanu być może pojechać chociażby 600 naszych żołnierzy.

BMW uderzyło w radiowóz na sygnale


Do groźnego wypadku doszło w Zabrzu. Jak twierdzi policja na skrzyżowaniu ulic 3 Maja i Ślęczka kierująca osobowym BMW wymusiła prymat i wyjechała pod jadący na sygnale radiowóz. W wyniku zderzenia jeden z policjantów trafił do szpitala z urazem głowy.

<<<  -  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  -  >>>