"Miro": przenigdy nie uważałem, że Polska to dziki kraj...


dawny członek rządu sportu Mirosław Drzewiecki przeprosił w środę za swoje słowa, że "Polska to straszny kraj". Zaznaczył, że wywiad, w którym padła ta wypowiedź, miał się nie ukazać. "Kocham Polskę" - zadeklarował w programie "Kropka nad i" w TVN24.

Złociutki dopiero zabłyszczy


Złoty jest najbardziej niedowartościowaną walutą rynków wschodzących. wartość godziwa polskiej waluty to 2,02 złotego za dolara zaś 2,69 złotego za euro - uważają analitycy pula of America/Merrill Lynch. Oznaczałoby to, że by osiągnąć "godziwy" kursu wobec złocisty musiałby zyskać 140 groszy.

Udało się zobaczyć przeszłość


Astronomowie zajrzeli w najdalszą przeszłość - poinformowała przedstawicielstwo Reutera, opisując przeprowadzone przy użyciu naukowców pomiary światła gwiazdy (GRB 090423), która eksplodowała 13 mld lat temu, "tuż po świcie wszechświata" - o odkryciu astronomów napisał dziennik "Nature".

Widzew zażądał 16 milionów


Łódzki Widzew na swojej oficjalnej stronie internetowej poinformował, że wysłał do PZPN wezwanie do zapłaty 16 mln i 87 tysięcy złotych. Ma to być rekompensata za karną degradację do I ligi w sezonie 2009/2010. Zdaniem działaczy Widzewa, kara degradacji została wymierzona bezprawnie, a przyniosła realne straty.

Polacy chcą wzmocnienia rządu


55 proc. respondentów uważa, że w konstytucji należy wprowadzić zmiany w podziale kompetencji i uprawnień między prezydentem a rządem - wynika z sondażu CBOS. przeciwko tego rodzaju zmianom opowiedziało się łącznie 22 proc. badanych.

<<<  -  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  -  >>>