Akcje czeka zniżka


W przyszłym roku na giełda giełdowy trafią akcje warte 30 mld zł - szacuje "Puls Biznesu". Co to oznacza? Że najwięksi inwestorzy głównie fundusze inwestycyjne i emerytalne już w tym momencie robią dla nich położenie w swoich portfelach. Aby je zrobić, muszą sprzedać akcje, które mają teraz. A przeto akcje będą tanieć - konkluduje gazeta.

Teraz rośnie PKB, za 5 lat spadnie dług


system ekonomiczny pnie się w górę, a dług plenarny lada dzień zmaleje - twierdzi ministerstwo Finansów. - postęp PKB w III kwartale będzie wyższy niż w II, kiedy wyniósł 1,1 proc. - uważa wiceminister finansów Ludwik Kotecki. A szef tego resortu Jacek Rostowski dodaje, że już w 2015 roku Polska będzie jednym z krajów europejskich o najniższej relacji długu publicznego do PKB.

Najbrzydsi mężczyzni są... z polski


Polacy znów w czołówce, tym razem w niechlubnym rankingu najbrzydszych ludzi na świecie. według serwisu beautifulpeople.com na taką opinię zasłużyli sobie i Rosjanie i Brytyjczycy.

"Polska prawica dała przyprawiający o mdłości popis"


"Polska prawica dała odrażający POPiS nie sprzeciwiając się przemocy przy kobiet" – pisze na swoim blogu w Onet.pl Joanna Senyszyn. Eurodeputowana SLD komentuje w ten sposób, fakt, że ani PO, ani PiS, nie poparły "Rezolucji przeciwko przemocy poniżej kobiet" na arena Parlamentu Europejskiego.

Kaci Pinocheta opowiedzą o zbrodniach: jego i własnych


Setki byłych żołnierzy, którzy uczestniczyli w wykonywaniu egzekucji przeciwników dyktatury gen. Augusto Pinocheta (1973-1990) w Chile deklaruje gotowość ujawnienia szczegółów tych zbrodni, pod warunkiem, że zagwarantuje się im bezpieczeństwo - pisze z Santiago filia AP.

<<<  -  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  -  >>>