Brytyjczycy też mają swojego Skrzypczaka


W Polsce trwa dyskusja, czy gen. Waldemar Skrzypczak, wytykając rządowi błędy w prowadzeniu wojny w Afganistanie, nie posunął się za daleko. lecz w Wielkiej Brytanii rządowi błędy wytyka sam szef Sztabu Generalnego gen. Richard Dannatt.

Zaczynamy podwędzić łupki


Kanadyjska interes Lane Energy jako pierwsza w Polsce wykona w ciągu kilku najbliższych dni odwiert w poszukiwaniu gazu z łupków. rozglądać się będzie w Łebieniu pod Lęborkiem - donosi "Rzeczpospolita".

Mandela w barwach Portugalii


Nelson Mandela publicznie pokazuje się coraz rzadziej, ale znalazł Chronos na spotkanie z Cristiano Ronaldo. Portugalczyk pojawił się w rezydencji słynnego przywódcy ruchu przeciwnie apartheidowi i wręczył mu wyjątkową pamiątkę.

W.Brytania: nowy strajk poczty


wzdłuż trzech dni intensywnych negocjacji pomiędzy związkiem zawodowym CWU (Communication Workers Union) a zarządem poczty (Royal Mail), pocztowcy przystąpili w czwartek do nowej, trzydniowej, ogólnokrajowej akcji strajkowej.

Archeolodzy będą uganiać się średniowiecznego grodu


Archeolodzy rozpoczynają poszukiwania śladów wczesnośredniowiecznego grodu centrum Opola. W opinii naukowców, pozostałości Ostrówka, zalążka dzisiejszego miasta znajdują się pod remontowanym teraz opolskim amfiteatrem.

<<<  -  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  -  >>>