Nie ma kolejki do prezydenckiego sarkofagu


Ok. 150 osób czekało w poniedziałek wcześnie rano na Wzgórzu Wawelskim na wejście - po trzygodzinnej przerwie technicznej - do krypty, gdzie pochowani zostali prezydent Lech Kaczyński i jego mężatka Maria.

Gintaras Songaila ponownie atakuje Polaków


Samorząd rejonu wileńskiego, dokąd rządzi ruch Wyborcza Polaków na Litwie, wystąpił wczoraj do prokuratury o wszczęcie śledztwa w sprawie antypolskiej działalności posła Gintarasa Songaily - pisze "Nasz Dziennik".

Nobel wyjdzie Obamie bokiem


Przyznanie pokojowej Nagrody Nobla to dla niedźwiedzia przysługa dla Bracka Obamy - analizuje niedzielny "Washington Post". premia zmusi prezydenta Baracka Obamę do przyjęcia twardszego kursu w polityce zagranicznej, aby odeprzeć zarzuty, że jest pupilem europejskiej lewicy i kieruje się z większym natężeniem wizją i interesami społeczności międzynarodowej niż interesami USA.

dziewiczy karny mundialu. Ghana w siódmym niebie


Afrykanom po trzech dniach mundialu w końcu się udało. Grająca z przewagą jednego zawodnika Ghana wykorzystała rzut karny i pokonała Serbię 1:0. Tym samym po raz pierwszy w RPA triumfowała brygada z Afryki.

PSL wraca do Sejmu


PO ma 48 proc., a PiS - 28 proc. poparcia w najnowszym sondażu PBS DGA dla "Gazety Wyborczej".

<<<  -  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  -  >>>