Przełom ws. Katynia? "To wydarzenie, a nie zbrodnia"


Do prawników reprezentujących rodziny 10 ofiar zbrodni katyńskiej przedtem Europejskim Trybunałem Praw Człowieka dotarła właśnie angielskojęzyczna model odpowiedzi udzielonej Trybunałowi z wykorzystaniem Rosję - dowiedziała się PAP od autora skargi Ireneusza Kamińskiego.

"Zostałem nagrany na zakrapianej kolacji"


Zostałem podstępnie nagrany w toku zakrapianej alkoholem kolacji - tak członek senatu Tadeusz koncha tłumaczy to, że w niewybrednych słowach skarżył się na parlamentarne uposażenie. Postanowił tymczasem za te słowa przeprosić wyborców.

Kadafi przyjął terrorystę z Lockerbie


przywódca Libii przyjął zwolnionego ze szkockiego więzienia zamachowca z Lockerbie - Abdelbaseta Alego al-Megrahiego. podczas katastrofy samolotu PanAm zginęło w 1988 roku 270 osób. Al-Megrahi w 2001 roku za część w zamachu został skazany na dożywocie. obecnie zwolniono go "ze względu na forma zdrowia".

Tysiące Amerykanów znalazły pracę


Tym co do jednego dobre dane z USA. ilość osób ubiegających się po raz pierwszy o zasiłek dla bezrobotnych w ubiegłym tygodniu spadła o 10 tysięcy - poinformował w czwartek amerykański Departament Pracy. Ekonomiści spodziewali się, że kwota nowych bezrobotnych będzie wynosić 525 tysięcy - o dziesiątka tysięcy więcej niż pokazały dane. Spadła też wielkość osób, które do tego czasu dotychczasowy bez pracy.

Są zeznania Sobiesiaka z zamkniętego posiedzenia


Stenogramy z zeznań Ryszarda Sobiesiaka przed sejmową komisją śledczą ds. afery hazardowej, także tych na posiedzeniu zamkniętym, już opublikowane. przedsiębiorca z Wrocławia przyznał, że rozmawiał z byłym już w owym czasie ministrem sportu Mirosławem Drzewieckim o tzw. aferze hazardowej w trakcie spotkania w Stanach Zjednoczonych. O tym spotkaniu nie wspomniał w trakcie swoich zeznań Drzewiecki.

<<<  -  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  -  >>>