Włochy: miasto otoczone przy użyciu ogień


dodatkowy doba włoscy strażacy walczą z pożarami, które pierścieniem otoczyły mało co całą Genuę, na północy Włoch.

Ukraina: wykreślili kandydata z listy


Z powyżej 8 tysięcy list do głosowania w niedzielnych wyborach prezydenckich na Ukrainie bezprawnie wykreślono jednego z kandydatów na prezydenta, byłego ministra obrony Anatolija Hrycenkę. - To wyzwanie - ogłosił kandydat, jaki nieopodal niskiego poparcia walczy dalej.

legia pożegna Urbana?


To miał być mecz o fotel trenera Jana Urbana. chyba że włodarze klubu z Warszawy będą konsekwentni, to Urban straci pracę szkoleniowca Legii. Drużyna nie poprawiła skoro formy i z fatalnej strony pokazała się w meczu z Polonią w Bytomiu. Wicemistrzowie zasłużenie przegrali z gospodarzami 0:1. Nie pomógł nawet chociażby debiut Chińczyka Donga.

Przemyśl: wypadek czy vendetta nacjonalistów?


- To kolejny akt wandalizmu w miejscach pamięci społeczności ukraińskiej w Polsce - twierdzą aktyw Związku Ukraińców w Polsce. Kilka dni temu spłonął wieniec umieszczony na cmentarzu wojskowym w Pikulicach koło Przemyśla, gdzie leżą żołnierze Ukraińskiej Republiki Ludowej polegli w latach 1918-21. Uszkodzeniu uległ oraz pomnik święty poległym.

Rosyjskie rakiety w kraju, którego nie ma


Naddniestrze, separatystyczny region Mołdawii, a de facto niezawisły istota polityczny, wyraziło w poniedziałek chęć przyjęcia na swym okręg rosyjskiego systemu obrony przeciwrakietowej.

<<<  -  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  -  >>>